Mieszkasz w Warszawie? Dziel się opinią na temat życia w stolicy!

[Komunikat prasowy]

Warszawiacy mają okazję wyrazić swoje zdanie na temat życia w stolicy. Na potrzeby badań opinii społecznej został uruchomiany panel badawczy – warszawo.poznaj.to. Platforma prowadzona jest przez agencję badawczą PBS.

Rejestrując się na panelu badawczym dedykowanym Warszawie, mieszkańcy mogą wypełniać ankiety on-line lub brać udział w wywiadach telefonicznych i wyrażać swoje zdanie na temat życia w stolicy. Ankiety dotyczą różnych obszarów tematycznych i mogą różnić się długością. Wypełniając je mieszkańcy stają się respondentami i na potrzeby badawcze w sposób anonimowy odpowiadają na pytania, zgodnie ze swoją opinią i wiedzą. Nie ma tu dobrych czy złych odpowiedzi, nie trzeba też brać udziału w każdym badaniu. Po zakończonym badaniu, zarejestrowany uczestnik może dołożyć cegiełkę na wybrany cel charytatywny, w ramach współpracy agencji badawczej PBS z warszawskimi fundacjami. Na stronie internetowej są również publikowane informacje o wynikach badań i udostępniane są raporty, które pozwalają dowiedzieć się, co sądzą inni warszawiacy.

„- Pracując nad badaniami dotyczącymi życia w polskich miastach widzieliśmy, jak ciekawe są opinie respondentów. Często rozmawialiśmy o tym, jak postrzegane są miasta przez ich mieszkańców. Z tych dyskusji zrodził się projekt – Warszawo poznaj.to, aby dotrzeć do mieszkańców, których tempo życia nie pozwala na spotkanie z naszymi ankieterami twarzą w twarz. Chcemy zachęcić warszawiaków do szerszego korzystania z tego narzędzia, ponieważ stworzyliśmy je z myślą o mieście, w którym żyją na co dzień. Dzieląc się swoją opinią, respondenci gromadzą pieniądze, które my przekazujemy wskazanej przez nich fundacji. Tak więc są co najmniej dwie podstawowe korzyści, dla których warto zarejestrować się na naszej platformie – aktywne wyrażanie opinii oraz wsparcie finansowe celów charytatywnych” – przedstawia platformę Marta Jankowska, dyrektorka pionu badawczego agencji badawczej PBS.

Działanie platformy jest bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej warszawo.poznaj.to i uzupełnić swoje dane np. dzielnica zamieszkania, wiek, wykształcenie itd. Wszystkie informacje zbierane są tylko do celów statystycznych, ankiety są anonimowe, a raporty przedstawiają ogólne wnioski i zbiorcze zestawienia statystyczne. Respondenci dostają na koncie użytkownika powiadomienie o aktywnych badaniach. Po każdej wypełnionej ankiecie lub biorąc udział w wywiadach telefonicznych, respondent otrzymuje pieniądze do swojej wirtualnej skarbonki, które PBS przekazuje wskazanej warszawskiej fundacji, z którą współpracuje. Można również wypełniać ankiety bez rejestracji, jednak tylko zalogowani użytkownicy mogą wskazać, na jaki cel charytatywny przekazana zostanie darowizna.