Zmiany w zarządzie PBS

Z początkiem 2017 roku stanowisko prezesa zarządu PBS Sp. z o.o. objął Maciej Delebis, a wiceprezesa — Tomasz Woźniczka. Dotychczas pełnili oni rolę dyrektorów pionu badawczego.

Członkowie wcześniejszego zarządu, do którego należeli założyciele PBS — Krzysztof Koczurowski i Ryszard Pieńkowski oraz Andrzej Głowacki, reprezentant giełdowej spółki DGA S.A będącej trzecim współwłaścicielem PBS, weszli w skład nowo powołanej Rady Nadzorczej.

Maciej Delebis jest związany z PBS od 2002 roku, z przerwą w latach 2006–2008 na pracę w TVN. Od 2009 roku prowadził zespoły badawcze w PBS odpowiadając za sprzedaż, nadzór merytoryczny i obsługę klienta. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim.

Tomasz Woźniczka ma jedenastoletnie doświadczenie w PBS. Od 2013 jest odpowiedzialny za kierowanie zespołami badawczymi i obsługi klienta. Ukończył nauki ekonomiczne na Uniwersytecie Gdańskim na specjalności Statystyka Ubezpieczeniowa.

PBS (ówczesna Pracownia Badań Społecznych) powstał w 1990 roku jako jedna z pierwszych agencji badawczych w Polsce. Obecnie świadczy kompleksowe usługi badawcze i konsultingowe w zakresie badań rynkowych i społecznych. Współpracuje z wieloma wiodącymi na rynku organizacjami i instytucjami publicznymi.

Prezesom (obecnym i dotychczasowym) gratulujemy i życzymy powodzenia w nowej roli!