Staż w programie Akademia PBS

PBS to wiodąca agencja w kraju, realizująca kompleksowe usługi badawcze i konsultingowe w obszarze badań marketingowych i społecznych. Od 35 lat dostarczamy dane i analizy wspierające podejmowanie najważniejszych decyzji w życiu społecznym i biznesie. Z naszego wsparcia korzystają najważniejsze instytucje i największe marki działające na polskim rynku.

Nasz zespół liczy około 70 specjalistów, pracujących w biurze w Sopocie i oddziale w Warszawie.

 

Program stażowy Akademia PBS

Ambitnym i zmotywowanym studentom ostatnich lat studiów oferujemy program stażowy, który pozwoli rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć pierwsze praktyczne doświadczenie zawodowe w dynamicznej branży analizy danych oraz prowadzenia badań marketingowych i społecznych.

Akademia PBS, to wyjątkowa okazja do zdobycia wiedzy i doświadczenia pod okiem ekspertów, pracując nad realnymi projektami, które kształtują rynek i społeczeństwo.

Marzysz o pracy, która pozwoli Ci połączyć teorię z praktyką i wpłynąć na decyzje największych marek oraz instytucji? Interesujesz się zagadnieniami z obszaru data science, badań marketingowych, socjologii? Dołącz do nas i zrób pierwszy krok w kierunku pełnej wyzwań, ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy.

 

Co oferujemy?

  • Płatny staż z elastycznym grafikiem dostosowanym do Twoich zajęć
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia w renomowanej agencji badawczej
  • Przyjazną atmosferę pracy i wsparcie doświadczonego zespołu
  • Możliwość podjęcia pracy po zakończeniu stażu

Czego wymagamy?

  • Zainteresowanie analizami danych i badaniami marketingowymi i społecznymi
  • Znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel i PowerPoint)
  • Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Obecność w biurze
  • Status studenta

Pytania i odpowiedzi

Jak długo trwa staż? Ile godzin pracuje stażysta?

Staż w ramach programu Akademia PBS trwa zwykle od 6 do kilkunastu miesięcy. Harmonogram stażu układany jest indywidualnie uwzględniając rok studiów, plan zajęć na uczelni oraz dostępność stażysty.

Staż zakłada docelowo realizację zadań we wszystkie lub wybrane dni tygodnia roboczego tj. od poniedziałku do piątku, w wymiarze od 20 do 30 godzin tygodniowo.

Jaki profil ma idealny stażysta?

Nasz zespół jest bardzo interdyscyplinarny. W PBS pracują analitycy danych, socjolodzy, psycholodzy, programiści, ekonomiści, statystycy, marketingowcy, informatycy … ale także absolwenci fizyki, chemii czy filologii.

Najważniejsza cecha, które wyróżnia kandydatów, których przyjmujemy do pracy, to umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków. Ważne jest też odpowiednie nastawienie do pracy, bo praktyczne umiejętności pomagamy zdobyć i rozwinąć w trakcie stażu.

Jak przebiega staż?

Program każdego stażu jest układany indywidualnie w zależności od profilu kandydata i jego predyspozycji.

Kształtując kulturę wysokiej dbałości o jakość danych, zwykle staż rozpoczyna się pracą w zespole realizacyjnym. Nadzorując, koordynując i kontrolują pracę profesjonalnych ankieterów stażyści poznają proces pozyskiwania danych pierwotnych, kluczowy dla jakości późniejszych analiz. W dalszej części stażu, wybrani kandydaci mają możliwość przeniesienia się do zespołów zajmujących się przetwarzaniem, analizą, raportowaniem oraz projektowaniem badań.

Jakie są moje obowiązki?

Wspieranie zespołu w codziennych zadaniach badawczych w ramach realizowanych przez agencję projektów, w ramach zespołu do którego trafia stażysta.

Czy staż jest płatny?

Staż jest płatny i realizowany na podstawie umowy cywilno-prawnej.

Wysokość wynagrodzenia jest zmienna wynika z zaangażowania godzinowego, które stanowi podstawę rozliczenia ze stażystą. Przyjęta stawka godzinowa, to aktualnie obowiązująca w Polsce minimalna stawka godzinowa. Mając na uwadze status studenta stażysty, jest to jednocześnie stawka brutto i netto, czyli tzw. wynagrodzenie na rękę.

Czy muszę być studentem?

Program Akademia PBS dedykowany jest studentom studiów stacjonarnych (dziennych) i niestacjonarnych (zaocznych) ostatnich lat.

Kiedy mogę aplikować?

Program Akademia PBS prowadzony jest przez cały rok. Cały rok trwa też rekrutacja do programu, ale aktualna liczba wolnych miejsc stażowych jest zmienna i uzależniona od aktualnej liczby aktywnych staży oraz bieżących potrzeb firmy.

Jak aplikować? Jak przebiega rekrutacja?

Rekrutacja do programu prowadzona jest przez cały rok, a proces usystematyzowany i podzielony na etapy w następujący sposób:

I  etap: Aplikacja online w odpowiedzi na ogłoszenie stażowe. Link do platformy znajduje się na końcu tego ogłoszenia.

II etap: Cykliczna ocena i preselekcja nadesłanych zgłoszeń, połączona z analizą dostępnych miejsc stażowych.

III  etap: Rozmowy z wybranymi kandydatami.

IV etap: Wybór kandydatów na staż i propozycja stażu ze strony naszej firmy.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc stażowych zastrzegamy sobie prawo do odpowiadania tylko na wybrane aplikacje.

Kiedy mogę aplikować?

Program Akademia PBS prowadzony jest przez cały rok. Cały rok trwa też rekrutacja do programu, ale aktualna liczba wolnych miejsc stażowych jest zmienna i uzależniona od wielu czynników, w tym od aktualnej liczby aktywnych staży oraz bieżących potrzeb firmy.

Czy mogę odbyć staż w formie zdalnej?

Staże odbywają się w formule stacjonarnej, w naszym biurze w Sopocie.

Jakie warunki należy spełnić, aby być przyjętym na staż?

Szanse są równe dla wszystkich osób uczestniczących w rekrutacji na staż spełniających wymagania formalne związane z aplikowaniem do programu.

Jakie są szanse, że po stażu zostanę zatrudniony?

Celem programu stażowego jest umożliwienie Ci poznania naszej firmy, pracy w obszarze badań marketingowych i społecznych oraz zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego. Możliwość pozostania u nas po zakończonym stażu zależy od wielu czynników, dlatego na etapie rekrutacji nie dajemy takiej gwarancji.

 


 

Swoją aplikację prześlij za pośrednictwem naszej platformy rekrutacyjnej.

Wypełnij formularz oraz dołącz, w formie jednego dokumentu PDF, swoje CV i krótki opis (od pół do pełnej strony tekstu / max 2500 znaków), który przekona nas, że to właśnie Ty jesteś najlepszym kandydatem, dlaczego i w jaki sposób chciałbyś się realizować zawodowe w obszarze badań marketingowych i społecznych.