Poznaj.to: Podzielone opinie w sprawie wyboru nowego selekcjonera


W poniedziałek 31. stycznia Czesław Michniewicz został ogłoszony 49. w historii selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Zastąpił na tym stanowisku Portugalczyka Paulo Sousę, który rozwiązał kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej (PZPN) pod koniec 2021 roku.

Jak Polacy oceniają decyzję o powierzeniu reprezentacji 51-letniemu szkoleniowcowi? Opinie w sprawie wyboru nowego selekcjonera piłkarskiej kadry są mocno podzielone. Nowy opiekun „biało-czerwonych” ma tyle samo zwolenników, co i przeciwników.

Najwięcej zwolenników nowego trenera jest wśród młodych kibiców. Odsetek osób, źle oceniających decyzję o wyborze Czesława Michniewicza rośnie wraz z wiekiem badanych. Wśród osób w grupie wiekowej 45 lat i więcej przeciwników obecnego selekcjonera jest dwukrotnie więcej niż w zwolenników.

Choć, to tylko hipoteza, to trudno nie oprzeć się wrażeniu, że ma to związek z aferą korupcyjną w polskiej piłce sprzed blisko 20 lat i osobistych powiązań Czesława Michniewicza z niesławnym „Fryzjerem”, o czym większą szansę pamiętać mają właśnie starsi kibice, a nie Ci, którzy wtedy mieli kilka lat.

Szczegółowe wyniki badania do pobrania tutaj: poznaj_to_w_24h – michniewicz.pdf

Badanie zostało zrealizowane na panelu internetowym Poznaj.to na reprezentatywnej, w dniach 01-02.02.2022 r. na ogólnopolskiej próbie n=500 Polaków w wieku 18+.

Czas realizacji badania od momentu zamówienia do opracowania bazy danych i wyników  w formie tabel frekwencji to 23 godz. 37 min. Badanie zostało przeprowadzone w ramach oferty „Poznaj.to w 24h”.

Kierownik projektu: Marta Wojtoń-Piotrowska, marta.wojton@pbs.pl, +48 600 358 329.