Poznaj.to: Kibice wierzą w medale „biało-czerwonych” na Igrzyskach

Dwie trzecie Polaków wierzy, że reprezentanci naszego kraju zdobędą na XIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie co najmniej jeden medal.

Reprezentacja Polski bierze udział w zimowych igrzyskach olimpijskich, od początku ich istnienia, czyli od 1924 roku. Do tej pory polscy sportowcy zdobyli 22 medale. Pierwszy medal na zimowych igrzyskach olimpijskich dla Polski zdobył Franciszek Gąsienica Groń.  Był to medal brązowy zdobyty w kombinacji norweskiej podczas igrzysk w 1956 roku we włoskim Cortina d’Ampezzo.

Zapytaliśmy Polaków o ocenę naszych szans medalowych. Na ogólnopolskiej próbie dorosłych Polaków, 65% respondentów odpowiedziało, że nasi sportowych zdobędą co najmniej jeden medal.

Trzymamy kciuki za naszych sportowców, żeby się to udało!

Szczegółowe wyniki badania do pobrania tutaj: poznaj_to_w_24h – zio_w_pekinie.pdf

 

Badanie zostało zrealizowane na panelu internetowym Poznaj.to na reprezentatywnej, w dniach 01-02.02.2022 r. na ogólnopolskiej próbie n=501 Polaków w wieku 18+.

Czas realizacji badania od momentu zamówienia do opracowania bazy danych i wyników  w formie tabel frekwencji to 23 godz. 37 min. Badanie zostało przeprowadzone w ramach oferty „Poznaj.to w 24h”.

Kierownik projektu: Marta Wojtoń-Piotrowska, marta.wojton@pbs.pl, +48 600 358 329