Badanie zwyczajów płatniczych w Polsce w 2023 r.

PBS Sp. z o.o. już po raz kolejny na zlecenie Narodowego Banku Polskiego przeprowadzi w dniach 18.09 – 15.10 br. badanie zwyczajów płatniczych Polaków. Celem badania jest:

  1. zbadanie posiadania różnych instrumentów płatniczych i czynników determinujących ich wykorzystywanie oraz określenie postrzegania charakterystyk różnych instrumentów płatniczych (w tym aspekt behawioralny);
  2. precyzyjne oszacowanie faktycznego wykorzystania poszczególnych metod płatności detalicznych.

 

Ostatnie tego typu badanie PBS realizował w 2020 roku. Raport prezentujący wyniki znajduje się na stronie Internetowej NBP:
https://nbp.pl/system-platniczy/dane-i-analizy/analizy-i-opracowania/zwyczaje-platnicze-polakow/

Badanie składa się z wywiadu głównego, przeprowadzanego w domu respondenta wylosowanego do badania oraz 3-dniowego dzienniczka płatności, które uczestnicy badania wypełniają samodzielnie.

W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji o badaniu, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 22 185 43 23, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00.

W przypadku pytań dotyczących wywiadu i dzienniczka lub chęci zweryfikowania tożsamości ankietera zachęcamy do kontaktu z infolinią PBS Sp. z o.o. pod numerem: 512 800 012, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:00, lub do wysłania wiadomości na adres e-mail: badanieplatnicze2023@pbs.pl

Pismo zapowiednie od NBP

Wszystkich respondentów, którzy wzięli udział w badaniu i uzupełnili dzienniczek płatności, zapraszamy do wzięcia udział w konkursie „UŁÓŻ HASŁO”.