30 lat temu…

Dokładnie 30 lat temu, 8 października 1990 roku, do drzwi kancelarii notarialnej w Gdańsku zapukało dwóch młodych, przedsiębiorczych Polaków — Krzysztof Koczurowski i Ryszard Pieńkowski.

To był czas przemian ustrojowych, pierwszych wolnych wyborów, powiewu wolności. Krzysztof i Ryszard, tak jak i reszta społeczeństwa, uwierzyli, że w końcu można zmieniać rzeczywistość wokół siebie i z wielkim entuzjazmem do tego przystąpili powołując do życia Pracownię Badań Społecznych. W ten sposób powstała jedna z pierwszych prywatnych firm badania rynku i opinii w Polsce.

Na przestrzeni lat nasza firma stała się jedną z wiodących agencji badawczych w Polsce, śmiało konkurując z największymi międzynarodowymi koncernami, wielokrotnie potwierdzając swoją czołową pozycję w Polsce w niezliczonych rankingach.

W 2006 roku ważnym partnerem dla PBS stała się jej rówieśniczka z Poznania, giełdowa spółka doradcza DGA S.A., której założyciel i jednocześnie prezes Andrzej Głowacki dostrzegając sukces rynkowy PBS, zainwestował w sopocką firmę stając się trzecim współwłaścicielem firmy.

Obecnie firma świadczy kompleksowe usługi badawcze i konsultingowe w zakresie badań rynkowych i społecznych, a naszymi klientami są największe firmy i marki w Polsce oraz najważniejsze instytucje publiczne. Biura firmy zlokalizowane są w Sopocie i w Warszawie.

PBS jest jedyną agencją full service w pełnym tego słowa znaczeniu w Polsce, świadcząc dla swoich Klientów usługi we wszystkich technikach badawczych. Jako jedyna firma badawcza w Polsce posiadamy wszystkie 8 certyfikatów PKJPA!

Naszym najważniejszym kapitałem są jednak nasi pracownicy — obecnie firma zatrudnia ponad 70 osób. To oni swoją codzienną pracą dbają o to, by dostarczać Klientom najwyższą jakość usług.

Z okazji jubileuszu pragniemy podziękować wszystkim naszym Pracownikom, Partnerom, Klientom za minione trzy dekady udanej współpracy. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą dla nas wszystkich również przepełnione sukcesami, dobrymi pomysłami oraz ciągłym zapałem do dalszego rozwoju.

 

Dziękujemy za te 30 lat!

Zarząd PBS